RIO 2016: Pars Krisztián hetedik a döntőben!

Krisztian Parsriói Oimpia 15. napján, magyar idő szerint hajnali 2 órakor kezdődött meg a férfi kalapácsvetés döntője.

Három sorozat után a 12 döntős közül csak az első nyolc helyen álló folytathatta a versenyt, további három sorozattal.
Pars Krisztián az első három dobásával még tudott javítani, ám azt követően az utóbbi időben is már visszafogott teljesítményre késztető deréksérülése nem engedte, hogy maximális erővel forogjon, hajítson.
A szombathelyi atléta végül a harmadik kíséletében elért 75,28 méterrel, a 7. helyen zárta élete negyedik Olimpiáját.
Krisztián tudta, milyen korlátokkal indul, és szerinte azt ki is hozta magából, amit ilyen állapotban lehetett. Ám a többiek eredményének nem teljesen örült, ugyanis a bajnoki címet „mindössze” 78,68 méterrel szerezte meg Dilshod Nazarov; ugyanehhez négy éve 80,59 métert kellett dobnia magyar atlétánknak.
Az ezüstöt 77,79-cel a bolgár Ivan Tsikhan kapta, a harmadik helyen Wojciech Nowicki lengyel atléta végzett 77,73 méteres eredménnyel.
Krisztián természetesen nem adja meg magát a sérülésnek, csupán azon kell gondolkodnia, hogy a műtétre még most, vagy a jövő évi londoni VB után kerüljön sor.
Egyetlen magyar érdekeltségű atlétikai versenyszám maradt hátra az Olimpia programjából, ez pedig a férfi maratoni futás.
A vasárnap magyar idő szerint 14:30-kor rajtoló 155 fős mezőnyben Csere Gáspár és Józsa Gábor magyar futóknak kell majd a szurkolás!
A képen Pars Krisztián a kalapácsvetés döntőjében (AFP PHOTO / Adrian DENNIS)