108. Mezei OB Kecskeméten, a Mezei Liga utolsó állomása

Mezei OB 2016Március 12-én szombaton rendezték meg Magyarország 108. Országos Mezei Futó Bajnokságát Kecskeméten, mely egyúttal a 2016. évi Mezei futó Magyar Liga versenyének utolsó állomása is volt.

A legtöbb atlétának nem volt ismeretlen a terep, a kecskeméti pálya ugyanis már rengeteg országos versenynek adott otthont. Kora tavaszhoz méltó napos, de hűvös időben, eső nélkül futhattak az atléták.

A 470 rajthoz álló versenyző az újoncoktól a felnőttekig összesen 14 futamban indult.

A felnőtt és U23-as nők versenyét nagy fölénnyel nyerte Kácser Zita (DSC-SI), 21:09-es 6 km-rel. A felnőtt ezüstéremért nagy küzdelem volt, végül a Dunakeszi VSE versenyzője, Staicu Simona szerezte meg 21:31-es eredményével. Egyetlen másodperccel lemaradva, dobogó harmadik fokára Szederkényi-Takács Andrea álhatott (EAC),21:32-es idejével.

Az U23-as hölgyeknél Somogyi Anett (VEDAC) kapta meg az aranyat, hiszen ő bírta el legtovább a felnőtt győztes diktálta iramot, eredménye 21:18 perc lett.  Nem sokkal utána érkezett be Böhm Lilla, a KSI SE versenyzője, 21:26-os idővel, a bronzérmet pedig csapattársa, Weiler Virág (KSI SE) vihette haza (21:34).

A férfiaknál is együtt futottak az U23-as, és a felnőtt kategória indulói, 10 km-es versenyüknek igen szoros befutóval ért véget. Nagyon kemény futás után, a célegyenes hajrájában dőlt el a sorrend: Gregor László és Kovács Benjámin csatázott az abszolút győztes helyéért. Végül a tavalyi győztes címet védett, Gregor László, a Békéscsabai AC hosszútávfutója 30:47-es eredménnyel futott át elsőként a célvonalon. Az UTÉ-s Kovács Benjámin 30:48-cal az abszolút 2. hely mellett az U23-as győzelmet is megszerezte. A felnőtt ezüstért két VEDAC atléta, Kovács Tamás és Minczér Albert harcolt az utolsó métereken, melyet Kovács szerzett meg (31:06), Minczér ideje 31:08 perc lett.

Az U23 dobogójának 2. fokára a DSC-SI-s Pápai Márton (31:39), a harmadikra Dénes Ervin (Ikarus BSE) állhatott fel, 32:20- es idővel.

A Munka vándordíját már sokadik alkalommal vehette át a VEDAC csapata, akik idén a legtöbb helyezést érték el.