RIO 2016: Kővágó 7. diszkoszvetésben, Zsivoczky-Farkas 8., Krizsán a 16. helyen hétpróbában!

Gyorgyi Zsivoczky-FarkasIzgalmas napot zártak az atléták tegnap a riói Olimpiai Stadionban.

Rendhagyó módon délelőtt rendezték a férfi diszkoszvetés döntőjét, melyben Kővágó Zoltán képviselte Magyarországot. Zoltán hozta, amit várt és ígért: 64,50 méteres dobással a olimpiai döntő 7. helyén végzett. A verseny utáni gyors interjúban úgy nyilatkozott, kihozta magából a maximumot, elégedett az eredménnyel, és nem zárja ki, hogy a 2020-as tokiói Olimpia diszkosz döntőjében is ott legyen.

A versenyszám egyébként hasonló meglepetéseket tartogatott, mint a tegnapi női súlylökés fináléja.

A lengyel Piotr Malachowski egészen az utolsó sorozat utolsó előtti dobásáig 67,55 méterrel vezetett – akárcsak a súlylökő Valerie Adams. Ám a német Christoph Harting egy végső, 68,37 méteres dobással, hatalmas egyéni csúccsal átvette az aranyérmes pozíciót. Ezen a világbajnok lengyel már nem tudott változtatni, így 2012 után 2016-ban is Harting az olimpiai bajnok neve – csak most Robert helyett öccse, Christoph nyakába akasztották az aranyat.

A női hétpróbázó mezőny is befejezte olimpiai versenyzését; a két magyar hölgy nagyon szép teljesítményt nyújtott.

Zsivoczky-Farkas Györgyi élete legjobbját nyújtotta: a hét szám alatt 6442 pontot gyűjtött, ezzel új egyéni csúcsot állítva fel. Távolugrásban 6,31 m-es lett a legjobb eredménye, gerelyét 48,07 méterre hajította. A befejező 800 méteren 2:11.76-t tudott futni, és összesítésben a 8. helyen végzett – ez olimpiai pályafutásának legjobb eredménye.

Krizsán Xénia a 16. legjobb hétpróbázó lett Rióban, 6,08 m-es távolugrással, 48,07 m-es gerely eredménnyel és a végén 2:13.46-as 800 méteres futással 6257 pontot szedett össze.

A versenyszámban egyébként nem sikerült a címvédés a brit Jessica Ennis-Hillnek; idei legjobb teljesítményét nyújtotta, ám a belga Nafissatou Thiam  így is 35 ponttal megelőzte, aranyat szerezve. A dobogó harmadik fokára a kanadai Brianne Theisen Eaton állhatott fel.

Ma a női maratonin lesz érdekelt Magyarország atlétacsapata: Erdélyi Zsófia, Papp Krisztina és Szabó Tünde rajtolnak majd az Ötkarikás Játékok leghosszabb futószámában.

A képen Zsivoczky-Farkas Györgyi 100 m gáton nyeri a futamát (Franck Fife/AFP)