RIO 2016: Erdélyi, Papp és Szabó is már az olimpiai maraton célkapujában

Zsofia ErdelyiTegnap délelőtt rajtolt az Olimpia női maratoni versenyszáma, melynek 155 fős mezőnyében három magyar futott.

Közülük Erdélyi Zsófiának sikerült legjobban a 42,195 kilométeres táv, 2:39:04-es idejével 52. lett. Papp Krisztina volt a következő magyar versenyző a célkapuban, 2:42:03-mal a 133 beérkező közül a 65. futóként. Végül Szabó Tünde zárta a magyar sort, ő a 83. helyen, 2:45:37-as idővel érkezett be.

A Játékok leghosszabb távú futószámában természetesen az afrikai atléták uralták a mezőnyt, a végeredmény nagyon szoros és izgalmas versennyel alakult ki. A célszalagot átszakító Jemima Sumgong kenyai versenyző győztes ideje 2:24:04 lett, az ezüstérmet szerző bahreini Eunice Jepkirui Kirwa mindössze 9 másodperccel maradt le, 2:24:13 alatt volt a célban. A bronzérmet az etióp Mare Dibaba, a szám 2015-ös világbajnoka kapta, az ő ideje 2:24:30 lett.

A mai, hétfői programban csupán egyetlen magyar érdekeltségű atlétika szám lesz, méghozzá a 110 méteres gátfutás Baji Balázs szereplésével, amihez mindenképpen nagy reményeket fűzhetünk. A selejtező azonban az esti versenyek között lesz, így aki élőben szeretné látni Balázs első futását, kedd hajnalban 1 óra 40 perckor figyelje a televíziót!

A képen Erdélyi Zsófia a női maratoni célegyenesében (Czeglédi Zsolt, MTI)