RIO 2016: Magyar atlétáink időrendje az Olimpián

Rio 2016 MagyarorzagA 31. nyári Olimpiai játékokat augusztus 5-én nyitották meg Rio de Janeiróban, az atlétikai számok pedig a nyolcadik napon, augusztus 12-én kezdődnek el.

Magyar színekben 19 kiváló sportolónk küzd majd tíz nap tizenegy versenyszámában.

A következő összefoglaló alapján nyomon követhető, magyar idő szerint mikor, miért, ill. kiért érdemes figyelni a televíziós közvetítést, vagy az internetes forrásokat.

A vastagon szedett időpontokban döntők, illetve végleges sorrendet állító számok szerepelnek.

(A hajnali időpontok Rióban még az előző napi program részei, tehát az alábbiak már a magyar dátum szerint rendezettek!)


Augusztus 12. Péntek

  • 14:30 – férfi diszkoszvetés – selejtező, „A”csoport – Kővágó Zoltán (vagy „B” csop. 15:55)
  • 14:35 – női hétpróba 1/7 – 100 m gátfutás – Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi
  • 15:05 – női súlylökés – selejtező, A- és B-csoport – Márton Anita
  • 15:50 – női hétpróba 2/7 – magasugrás – A- és B-csoport – Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi
  • 15:55 – férfi diszkoszvetés – selejtező, B-csoport – Kővágó Zoltán (vagy „A” csop. 14:30)
  • 19:30 – férfi 20 km gyaloglás – Helebrandt Máté

Augusztus 13. Szombat

  • 01:35 – női hétpróba 3/7, súlylökés – Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi (Rio: péntek 20:35)
  • 03:00 – női súlylökés – DÖNTŐ
  • 03:05 – női hétpróba 4/7, 200 m – Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi
  • 15.50 – férfi diszkoszvetés – DÖNTŐ
  • 16:45 női hétpróba 5/7, távolugrás – Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi

Augusztus 14. Vasárnap

  • 01:00 női hétpróba 6/7, gerelyhajítás, A-csoport; 02:15 B-csoport – Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi
  • 03:53 – női hétpróba 7/7, 800 mKrizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi
  • 14:30 – női maratoni futásErdélyi Zsófia, Papp Krisztina és Szabó Tünde

Augusztus 16. Kedd

  • 01:40férfi 110 m gátfutásselejtezőBaji Balázs

Augusztus 17. Szerda

  • 01:40férfi 110 m gátfutáselődöntő
  • 03:45 – férfi 110 m gátfutás – DÖNTŐ
  • 14:40férfi kalapácsvetésselejtező, „A” csop., vagy 16:06 „B” csop.Pars Krisztián

Augusztus 18. Csütörtök

  • 15:00női magasugrás – selejtező, „A” és „B” csoport – Szabó Barbara

Augusztus 19. Péntek

  • 13:00 – férfi 50 km gyaloglásSrp Miklós, Venyercsán Bence és Rácz Sándor
  • 19:30 – női 20 km gyaloglásMadarász Viktória, Kovács Barbara és Récsei Rita

Augusztus 20. Szombat

  • 02:05 – férfi kalapácsvetés – DÖNTŐ 

Augusztus 21. Vasárnap

  • 01:30 – női magasugrásDÖNTŐ 
  • 14:30 – férfi maratoni futás – Csere Gáspár és Józsa Gábor

A részletes programtervért és eredményekért kattints a riói Olimpia hivatalos honlapjára!

 

A képen atléta csapatunk egy része az olimpiai versenyruházat bemutatásakor.

Fotó: Kovács Tamás MTI

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.