183 csapat a Váltó OB-n!

Leány váltó 2016Ragyogó napsütésben futhattak az idei Atlétikai Váltófutó Országos Bajnokság indulói a budapesti Ikarus pályán a múlt szombaton. Újonc, serdülő, ifjúsági, junior és felnőtt korosztályú atléták 4 fős csapatai versenyeztek 4×100, 4×200, 4×300, 4×400, 4×600, 4×800 és 4×1500 méteres távokon. A váltókon kívül Ifjúsági-, Junior- és Szuper Liga versenyszámokat is tartottak.

Összesen 183 csapat küzdött meg 26 versenyszámban, melynek bajnoki címein 14 szakosztály osztozott. A aranytáblázat első helyén az ARAK Up. Akadémia végzett: 6 váltójuk lett országos bajnok. Három-három-három aranyat szerzett a VEDAC, az Ikarus BSE és a GEAC is.

Férfiak között a legnépesebb mezőny 4×200 méteren alakult, melyet végül a GEAC nyerte Molnár Gergely, Deák-Nagy Marcell, Vigvári Szabolcs és Kovács Zoltán összeállítású váltójával, 1:26.37-es időeredménnyel. Az ezüstérmet 1:28.31-es futással a Haladás VSE kapta meg (Kása-Pap-Koszti-Kemény), míg a bronz a Szolnoki MÁV-SE váltót nyakára került Pázmándi-Boros-Ecseki-Sipos; 1:29.68)

A nőknél a 4×100 méter bizonyul a legnépszerűbb számnak; ezt a VEDAC nyerte 48.84-as körükkel, a csapat tagjai: Fülöp Virág, Kéri Bettina, Csorba Eszter, Renkó Evelin. Második helyezést ért el a Haladás VSE csapata (Bede-Varga-Kiricsi-Varga), idejük 49.97 mp. A dobogóra még éppen felfért a Budapesti Honvéd váltója (Vörös-Sztrehárszky-Őry-Reizinger), 50.90-es futással.

További eredmények, képek és videók a MASZ honlapon olvashatók.

Fotó: Lengyák György