trackarena.com
footworks

Gregor Laszlo and Kovacs BenjaminA munka ünnepén, május 1-jén rendezték meg Magyarország 2016. évi 10 000 méteres Bajnokságát Budapesten, a Vasas Pasaréti Sportcentrumban.

A 17 órakor kezdődő verseny egyben megemlékezésként is szolgált Garay Sándor és Kovács József egykori kiváló atlétákról, valamint a 10000 méter előtt Atlétika Magyar Liga futamok indultak 3000 és 800 méteren.

A hölgyek 19.40 kor rajtoló 10000-es versenyében meggyőző fölénnyel, 34:44.53-es idővel védte meg tavalyi bajnoki címét Kácser Zita (DSC-SI). Az ezüstérmet az Ikarus BSE sportolója, Gyürkés Viktória vihette haza, akárcsak a 2015-ös bajnokságon. A dobogó harmadik fokára pedig a VEDAC-os Somogyi Anett állhatott fel, aki 35:58.98-ös futásával az U23-as korosztály bajnoki címét is megszerezte.

A férfi 10000 méteres versenyszámot a jelentkezők száma miatt két futamban indították: az első 19 órakor, a második, erősebb mezőnyű futam 20 óra 30 perckor rajtolt. Ez utóbbi futamból kerültek ki a dobogósok, a verseny közben szakadó eső ellenére szenzációs teljesítményekkel.

Első helyen bátor futással, háromszáz méteres előnnyel és új egyéni csúccsal Kovács Benjámin, az UTE versenyzője ért célba, 29:47.36-es idővel. A tavalyi győztes Gregor László nem tudta felvenni versenytársa iramváltását, 30:39.09-es eredménye idén ezüstérmet ért.  Harmadik helyet a MAC atlétája, Józsa Gábor szerezte meg, ideje 30:46.51 lett.

A női 800 méteres verseny végső sorrendje 4 időfutam alapján dőlt el. A dobogó tetejére Apáthy Sophie (Vasas) állhatott 2:09.98-as futásával. Az ezüstérem Finta Sárát (2:13.34, Ikarus BSE), a bronz Gárdos Piroskát (2:13.48, Keszthely VDSE) illette meg.

Férfiaknál az első időfutam befutója döntött a 800 méteres arany sorsáról: végül az Olimpiára készülő Kazi Tamás (DSC-SI) szerezte meg 1:49.06-os időeredményével. Szorosan mögötte, 1:49.98-cal Vindics Balázs, az UTE versenyzője a második helyen, Kiss Gergő (1:50.22, VEDAC) a harmadik helyen végzett.

Az ifjúsági 3000 méteres leány futamot Pavuk Tíra nyerte 10:04.03-mal (Békéscsabai AC), a fiúknál Nagy Dániel (Ikarus BSE) 9:05.35-ös ideje ért aranyat.

NOB javaslat: a 6 h...

Két hete, Glasgowban találkozott a WADA (Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség) 38 fős bizottsága,  [ Olvass tovább ]

Sötétvölgy 2016 -...

November 27-én vasárnap álltak rajthoz a 2016/17-es Mezei Liga harmadik, Sötétvölgyben rendezett  [ Olvass tovább ]

VIDEÓ: az indiai at...

Annak ellenére, hogy 1,2 milliárd lakosával India majdnem elérte Kína 1,3 milliárdos  [ Olvass tovább ]

MEZEI LIGA 2. fordul...

Az időjárás igencsak próbára tette a Mezei Futó Magyar Liga második fordulójának  [ Olvass tovább ]

Pete Kostelnick új ...

Október 24-e, hétfő: ez a nap az amerikai ultrafutás történelmében kiemelkedő lesz  [ Olvass tovább ]

ISF Iskolai Mezei fu...

A 2016-os Iskolai Mezei VB-t a magyar főváros, Budapest rendezi  április 21. és  [ Olvass tovább ]

Fedett Pályás Atl...

Az elmúlt hétvégén ismét a rajtpisztolytól, a szurkoló tömegtől és edzőktől volt  [ Olvass tovább ]