Sötétvölgy 2016 – Gregor harmadik győzelme a Mezei Ligában!

Sötétvölgy 2016November 27-én vasárnap álltak rajthoz a 2016/17-es Mezei Liga harmadik, Sötétvölgyben rendezett fordulójának résztvevői.

Az időjárás megfelelt egy késő novemberi napénak, csak a futóknak nem éppen – a 136 versenyzőnek rettentően csúszós, sáros pályán kellett leküzdeni az egyes távokat.

A hölgyeknél Böhm Lilla (Bp. Honvéd) második aranyát szerezte meg Sötétvölgyben, 15:17 –es időeredménnyel.  Az ezüstérem Szederkényi-Takács Andrea nyakába került; az EAC versenyzője 15:28-at futott. A dobogó harmadik fokára Kószás Kriszta állhatott a Győri Atlétikai Clubból, ideje 15:45 lett.

Weiler Virág (KSI SE) 15:50-es idővel ért be negyedikként, utána a junior korú Pavuk Tíra (Békéscsabai AC) végezett 15:58-cal, végül hatodik helyen Kácser Zita (DSC-SI) futott be 16:05-as idővel.

A férfiak 9 km-es versenyét ismét a békéscsabai Gregor László nyerte 26:49-es idővel, harmadik győzelmét aratva az eddigi három forduló során. Másodikként Bicsák Bence (ZALASZÁM-ZAC) teljesítette a távot 26:58-es, remek idővel. Majd egy viszonylag nagyobb szünet után a Bp. Honvéd SE kiválósága, Kovács Benjámin érkezett meg a harmadik helyre, az ő ideje 27:29 lett.

A dobogós helyről éppen lecsúszott Pápai Márton (DSC-SI) ideje 27:35 volt, Dani Áron (BEAC) 27:57-kor érkezett a célba, Juhász Balázsé (DSC-SI) lett a 6. legjobb idő 28:08 –cal.

A Ligának még két állomása lesz, ám csak a téli időszak után, március 5-én folytatódik majd a sorozat.

Részletes eredmények a MASZ honlapon!

A képen a Kovács Benjámin és Gregor László vezetésével futó férfi mezőny látható. (MASZ)