Kezdetét vette a Mezei futó Magyar Liga sorozat

Mezei Liga Gregor Dani SzogiMúlt hét szombaton a pósteleki Parkerdő adott otthont a Forg-Tech Kupa Mezei futó Magyar Liga első állomásának.

A kezdetben igen borús idő a rajtra végül megkegyelmezett a résztvevőknek, az atléták kellemes napsütésben futhatták le 7000 (férfiak), ill. 6000 méteres (nők) távjukat.

A 13:25-kor rajtoló női futam első célba érkezője Böhm Lilla, a Bp. Honvéd SE atlétája volt (22:18), utána Szederkényi-Takács Andrea érkezett az EAC képviseletében (22:29), míg a harmadik helyet a Dunakeszi VSE sportolója, Staicu Simona szerezte meg 22:45-ös idővel.

A további pontszerző helyeken Pavuk Tíra (Békéscsabai AC; 23:13), Máté Anna (Kaposvári AC; 23:47) és Váczi Lili (Békéscsabai AC; 24:06) érkeztek be.

A férfiak 23 fős versenye 14 órakor kezdődött meg, 7 kilométer múlva Gregor László (Békéscsabai AC) haladt át elsőként a célvonalon, ekkor 22:44-et mutatott a stopperóra. Mögötte Pápai Márton (DSC-SI) érkezett, ideje 23:03 lett, Vindics Balázs (UTE) mindössze 2 másodperccel lemaradva, a 3. helyen futott be (23:05).

Negyedik helyen Kazi Tamás (DSC-SI; 23:15), mögötte Szögi István (VEDAC; 23:18) és Juhász Balázs (DSC-SI; 23:19) osztoztak a pontszerzőkön.

A Ligaverseny további állomásai november 12-én Nemesvámoson, majd november 27-én Szekszárdon kerül megrendezésre.

Részletes eredmények a MASZ honlapon érhetők el!

A képen a férfi verseny élmezőny: 13 – Gregor László, 11 – Dani Áron, 8 – Szögi István (beol.hu)