31. SPAR Maraton – Staicu és Józsa a bajnokok!

31^ Spar MarathonKellemesen hűvös, napos időben versenyeztek múlt hétvégén a 31. Spar Maraton Futófesztivál résztvevői.

A kétnapos rendezvény során rekordszámú, 28000 futó állt rajthoz és teljesítette a  Maratonfutó Országos bajnokság, az Actimel 10 kilométer, a Coca-Cola Testébresztő 30 kilométer, vagy a Flora Maratonstaféta (12/9,4/ 7,9/12,9 km) távok egyikét.

A női maratont Staicu Simona, a Dunakeszi VSE futója nyerte 2:50:28-as időeredménnyel. Mögötte a BEAC-os Biróné dr Molnár Valéria érkezett célba 2:57:37-tel, a bronzérmes Csönge Helén (Kaposvári AC) lett, ő 3:00:36 alatt teljesítette a 42 km-t.

A férfiak versenyében a riói olimpikon Józsa Gábor (MAC) győzedelmeskedett, 2:22:36-os idejével majdnem egy perc előnyt hozott az utolsó kilométereken VEDAC-os ellenfelével szemben. Kovács Tamással (VEDAC) sokáig együtt futottak, de végül a 2:23:24-es eredménnyel „csak” az ezüstéremért lehetett a dobogóra állni. A harmadik helyen a Vasas atlétája, Jenkei Péter futott be, 2:23:50-nel.

A Flora Maratonstaféta váltót a férfiaknál a SZoESE csapata – Kovács Attila, Jacsev Sámuel, Czindrity Attila és Horváth György összeállításban – nyerte 2:21:10-es idővel, a női mezőnyben a DÖKE-Bizsutéria félmaraton csapata bizonyult a legjobbnak, Hakszer Erika, Dér Andrea, Fodor Gyöngyi és Csörnyei Csabáné Nelli 2:57:46-os futásával.

A Coca-Cola Testébresztő 30 kilométeres futást Gulyás Vera (DSC-SI; 1:58:53) és Németh Gábor (ELTE ADSK;1:46:28) teljesítették a leggyorsabban; az Actimel 10 km-en Bakonyi Fruzsina(Oroszlány; 0:37:30) valamint Jan Pernica (adidas Runners Prague; 0:32:44) győzött.

Részletes eredmények ide és ide kattintva érhetők el!

A képen a férfi maraton élmezőnye látható (Zákány Gergely)