3. Futófesztivál Szombathelyen – Kácser és Farkas a 10 km-es bajnokok

Futofesztival Szombathelyen 2016Múlt vasárnap rendezte meg a profi, amatőr és gyerek futamokat is indító, 3. országos versenyét a vasi megyeszékhely. A Futófesztivál, Szent Márton Futás és Magyarország 2016. évi 10 km-es Országúti Futóbajnoksága idén Híres László mesteredző emléke előtt is tisztelgett.

A nagyszabású, több mint 500 résztvevőt számláló rendezvény házigazdája a Nyugat-Magyarországi Egyetem Savaria Egyetem Központja volt, a verseny útvonalai az egyetemtől indulva Szombathely egyik legjobb „futókörnyékén” vitték végig a futókat.

Az OB női futamát a távon végig vezető pozícióban futó tavalyi győztes Kácser Zita (DSC-SI) nyerte meg 34:58-es idővel. Második helyen érkezett Vanek Margit (FTC), 35:33-nél futva át a célon, majd Szederkényi Takács Andrea (EAC) érkezett a bronzéremért, ideje 36:34 lett.

Az Utánpótlás korosztály női győztese Kószás Kriszta (Győri Atlétikai Club) lett, 37:02 alatt teljesítve a 10 kilométert. Az ezüstérmet Horváth Tímea (Bp. Honvéd SE) kapta 38:37-es eredményével, klubtársa, Récsei Rita a dobogó harmadik fokára állhatott fel (40:07).

A Junior bajnok Pataki Anna (MVSI) lett 40:03-es időeredménnyel. Második Südi Anna (BEAC) 40:47-tel, majd Kozák Rebeka érkezett be 43:58-cal, a Győri Atlétikai Club képviseletében.

A nőivel ellentétben a férfiak 10 km-es futásának dobogója az utolsó körben dőlt el: Farkas Dáriusz (BEAC) 30:20-as idővel nyerte meg a versenyt a DSC-SI-s Juhász Balázs (30:27) és a SYN FIT SZTG színeiben futó Koszár Zsolt (30:35) előtt.

Juhász Balázs az Utánpótlás kategóriát megnyerte, az ezüstöt Szögi István Dániel VEDAC-os atléta kapta (31:22), a kategóriában harmadik helyezett Kovács Attila kerek 32 perces idejével a legjobb szombathelyinek járó díjat is átvehette.

A Juniorok közti verseny arany és ezüstérmét is a VEDAC vihette haza Bartalan Renátó (33:16) és Barabás Gábor (33:28) jóvoltából. A bronzot a Bp. Honvéd SE futója, Józsa Bence kapta (33:45).

Az OB-n kívül sok amatőr futam is indult: félmaraton, 10 km és 2,5 km közül választhattak a versenyre nevezők.

A női félmaratont a Futófesztivál díszvendége, Földingné Nagy Judit nyerte, akinek  női maratoni országos csúcsa éppen tegnap, szeptember 29-én lett 20 éves. A győri futónő 1996-ban a Berlin Marathonon érte el 2:28:50-es rekordját.

A félmaraton férfi győzetese Devecseri Bálint lett, 10 km-en Varga Enikő és Somogyi Gábor győztek, 2,5 km-en Kovács Anna és Vásárhelyi Szabolcs kaptak aranyérmet.

Persze gyerekeknek is volt lehetőség a szereplésre, szombathelyi atlétikai gyerekcsoportokból összeállított 10 fős váltók 1700 métert futottak a város híres szülötte, Szent Márton tiszteletére.

Részletes egyéni– és csapateredmények itt olvashatók. (MASZ)

A képen a 10 km-es női rajt látható (Kéri Péter, ESI)