trackarena.com
footworks

Kõvágó ZoltánCsupán szerdán értek haza Rióból az “Aranygép” fedélzetén magyar olimpikonjaink, szabadnapot nem igazán kaptak – tegnap már a svájci Lausanne városában megrendezett soron következő Gyémánt Liga állomáson versenyzett három atlétánk is.

Elsőként Kővágó Zoltán mérkőzött meg a világ legjobb diszkoszvetőivel, és második dobásával elért 64,52 méteres eredményével a 3. helyen végzett a belga Philip Milanov(65,61 m) és az osztrák Lucas Weisshaidinger(64,84 m) mögött. Az olimpiai bajnok Chritopher Harting nem volt az indulók között, ám a szintén olimpiai aranyérmes bátyja, Robert Harting igen. Azonban kalapácsa “csak” 63,12 méterre szállt, így Zoltán mögött kellett helyet foglalnia a sorban.

A következő magyar résztvevővel induló szám a női súlylökés volt. A Rióban olimpiai bronzérmes Márton Anita az igen erős mezőnyben 18,60 méterrel az 5. helyen végzett. A dobogót a világ jelenlegi legnagyobb lökéseredményeit birtokló Valerie Adams, Michelle Carter és Christina Schwanitz foglalták el.

A Liga verseny vége felé álltak, ill. térdeltek rajtvonalhoz a férfi 110 méteres gátfutókBaji Balázzsal az 1-es pályán.

Egy bemozdulás és kiugrás miatti rontott rajt után ismét össze kellett szedniük magukat a versenyzőknek. Balázsnak nagyon gyors ellenfelekkel volt dolga, mellette futott az olimpiai bajnok Omar McLeod, a világbajnoki címvédő David Oliver, a riói ezüstérmes Orlando Ortega és a bronzérmes Dimitri Bascou is.

A békéscsabai gátas remek futással, 13,34 másodperccel ért célba, ezzel az 5. helyet kaparintotta meg.
A szám győztese most a spanyol Ortega lett, McLeod egyetlen századdal kapott ki tőle.

A képen Kővágó Zoltán a riói döntőben (Czeglédi Zsolt, MTI)

NOB javaslat: a 6 h...

Két hete, Glasgowban találkozott a WADA (Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség) 38 fős bizottsága,  [ Olvass tovább ]

Sötétvölgy 2016 -...

November 27-én vasárnap álltak rajthoz a 2016/17-es Mezei Liga harmadik, Sötétvölgyben rendezett  [ Olvass tovább ]

VIDEÓ: az indiai at...

Annak ellenére, hogy 1,2 milliárd lakosával India majdnem elérte Kína 1,3 milliárdos  [ Olvass tovább ]

MEZEI LIGA 2. fordul...

Az időjárás igencsak próbára tette a Mezei Futó Magyar Liga második fordulójának  [ Olvass tovább ]

Pete Kostelnick új ...

Október 24-e, hétfő: ez a nap az amerikai ultrafutás történelmében kiemelkedő lesz  [ Olvass tovább ]

ISF Iskolai Mezei fu...

A 2016-os Iskolai Mezei VB-t a magyar főváros, Budapest rendezi  április 21. és  [ Olvass tovább ]

Fedett Pályás Atl...

Az elmúlt hétvégén ismét a rajtpisztolytól, a szurkoló tömegtől és edzőktől volt  [ Olvass tovább ]