RIO 2016: Józsa Gábor és Csere Gáspár is teljesítette az esős maratont

Rio 2016 MarathonUtolsó napjához érkezett a 31. Nyári Olimpia Rio de Janeiróban. A Játékok 17 napon keresztül folytak, 205 ország 10500 atlétájának részvételével.

A zárónapon rendezték a férfiak maratoni futását, az egyetlen hátramaradt atlétikai számot.

A 155 fővel rajtoló mezőnyben két magyar futó is volt: Csere Gáspár és Józsa Gábor.

Az időjárás nem kifejezetten segített a 42 kilométeres táv teljesítésében, bár az esős idő talán még mindig jobb volt, mint a két nappal azelőtti kánikula, mely az 50 km-es gyaloglókat ritkította meg.

A futás két versenyzőnk közül Józsa Gábornak sikerült jobban: 2:23:22-es idővel a 87. helyen ért célba. Csere Gáspár 2:28:03 alatt teljesítette a legendás távot, 109.-ként a 140 beérkező közül.

A maraton olimpiai bajnoka egy kenyai futó, Eliud Kipchoge lett, 2:08:44-es időeredménnyel. Az ezüstérmes etióp Feyisa Lilesa és a bronzot megszerző amerikai Galen Rupp a 35. kilométernél még együtt futottak a kenyaival, ám ő szép lassan leszakította őket, majd fokozta előnyét. Lilesa 1 perc 10 másodperccel később ért célba (2:09:54), Rupp 11 másodpercre volt az ezüsttől (2:10:05).

A képen a férfi maratoni futás mezőnye (Pedro Ugarte, AFP/Getty Images)