RIO 2016: Baji Balázs nem lett döntős 110 gáton

Balazs BajiKedden folytatódott és zárult Baji Balázs szereplése férfi 110 méter gáton.
Hajnali háromnegyed kettőkor, az első középfutam 6-os pályáján futott a magyar gátas.

Erős volt a mezőny és Balázs nagyon akarta a döntős helyek egyikét. Egészen a hetedik gátig ezt sikerült is tartania, ám akkor hibázott – épp annyit, hogy sem idejével, sem helyezésével nem tudott a finálés rajtlistára kerülni. Megtört a kiegyensúlyozott mozgás, a hibátlan futás, és utána már nem tudta megmenteni a futamát.

Végül a selejtezőben elért idejével megegyező 13,52-vel, negyedikként ért célba. Az összesített lista 15. helyén szerepel, az olimpiai döntőhöz 13,41-en belüli eredmény lett volna szükséges.

Ugyan ez most nem lett tökéletes, de Balázs idei szezonja így is nagyon szép volt: EB ezüst, liga érmek, olimpiai középdöntő.
Büszkék lehetünk, hogy ismét van egy ilyen kiváló gátfutónk, és persze reménykedve várhatjuk az elkövetkezendő VB-t, EB-t és a tokiói Játékokat – Balázzsal együtt.

A keddi nap utolsó atlétikai száma volt a – sajnos magyar induló nélküli – döntő, melyen a jamaicai Omar McLeodnak aratott egyértlemű győzelmet, 13,05-ös idővel. Az ezüstöt a spanyol Orlando Ortega szerezte meg 13,17-es eredménnyel, míg a dobogó alsó fokához 13,24 volt szükséges, ami pedig Dimitri Bascou francia versenyzőnek sikerült.

Ma, itthoni idő szerint 16 óra 5 perckor kezdődik a férfi kalapácsvetés „B” selejtezője, melyben Pars Krisztán a második dobó lesz. A döntőbe a 12 legjobb atléta kerül, de 76,50 méter és feletti eredménnyel automatikusan döntős lehet a dobás tulajdonosa.

A képen Baji Balázs a 110 m gát középdöntőjében: már a célban látja, hogy nem lesz döntős (Szabó Miklós)