Még egy utolsó az Olimpia előtt – 121. Atlétika OB Székesfehérváron!

Kazi KovacsHárom napon át versenyeztek a legjobb magyar atléták Székesfehérváron július 29 és 31 között. A 121. Atlétikai Magyar Bajnokság 38 szám bajnoki címét 19 klub osztotta meg egymás közt.

Az egyik legfontosabb hazai atlétikai rendezvényen sokan a ma estével megnyíló Olimpián résztvevő sportolóink közül is részt vettek – mintegy főpróbaként a neves Játékok előtt.

Márton Anita a súlylökés (18,52 m) és diszkoszvetés (54,56 m) női számában is aranyat szerzett.

Kővágó Zoltán 59,54 méteres dobással nyerte meg a férfiak diszkoszvetését.

A férfi kalapácsvetés dobogójának tetejére Pars Krisztián állhatott fel 73.38 méteres eredménnyel, mögötte az U20-as VB-ről nemrég hazatért két dobóatléta végzett: Halász Bence 72.22 méterrel a második, klubtársa, Rába Dániel 66.82 méterrel a harmadik helyet szerezte meg.

Női 5000 méteren Gyürkés Viktória ért elsőként célba. 16:40,64-es idejével megelőzve a jövő vasárnap olimpiai maratont futó Erdélyi Zsófiát, aki idei leggyorsabb 5000 méterével lett ezüstérmes.

Szabó Barbara magasugró szintén idei szezonjának legjobbját teljesítve, 190 centiméterrel fejezte be a versenyt, aranyérmet szerezve.

Baji Balázs 13.39 mp-vel nyerte a 110 méteres gátfutást.

Két olimpiai hétpróbázónk Zsivoczky-Farkas Györgyi  és Krizsán Xénia 100 méteren, távolugrásban és súlylökésben versenyeztek, több számban is idei legjobb eredményekkel teljesítve.

A bajnokság talán egyik legizgalmasabb versenyszáma a férfiak 1500 méteres síkfutása volt, melyen nagyon szoros és látványos küzdelemben végül DSC-SI-s Kazi Tamás bizonyult a legjobbnak (3:40,93). Nem egészen 4 tized másodperccel csúszott a második helyre Kovács Benjámin, az UTE sportolója (3:41,27), aki azonban később a férfi 5000 méteren szerzett bajnoki címével vigasztalódott. Az 1500 méter bronzérmese Gregor László lett, 3:45,07-es futásával.

A hölgyek ugyanezen távon vívott csatája szintén igen kis időkülönbséggel zárult – az első és második hely között mindössze 18 század döntött, mégpedig Kószás Kriszta javára. A Győri Atlétikai Klub versenyzője 4:28,70-nel nyerte el a bajnoki címet, Tóth Lili Anna 4:28,88-cal, ezüstéremmel térhetett haza.