SZOMBATHELY: Az idei OB győztesek újabb sikerével zárult a II. Futófesztivál

Futás SzentMárton SzombathelyEgy hétig tartó esőzések utáni kellemes, napsütötte délután került megrendezésre a 2. Futófesztivál Szombathelyen, a múlt vasárnap. Az Amatőr félmaraton és 10 km-es futás mellett a Magyarország II. 10 km-es Országúti Futóbajnoksága címet is viselte a vasi megyeszékhely szívében lezajlott verseny. Az amatőr futók 4×1 körös váltóban is nevezhettek, a fiatalabbak egy 2,5 km-es körön mérhették össze tudásukat, a 8-10 évesek váltóversenyeztek, az egészen apró futópalánták számára pedig babafutás indult.

A tavaly már sok tapasztalatokat gyűjtött versenyiroda kiválóan működött Hurtik Péter vezetésével, valamint az Atlétikai Szövetség által hitelesített pályát Dr. Koltai Miklós irányítása alatt álló rendező- és útvonaltervező csapat is tökéletes munkát végzett.

A fesztivál fő célja az volt, hogy egy körülbelül 3 órás intervallumú, tömény versenyprogramot bonyolítson le a félpályás útlezárással, mind a nézők kapacitását, mind a környéken lakók türelmét figyelembe véve.

Az elsőként elrajtoló amatőr félmaratonisták útvonala kivezetett a városból, és csupán az utolsó 2 kilométerre tértek vissza a központba. Célba érkezésük idejére az OB mezőnye már levonult, hiszen a nők 13.00 órakor, a férfiak 13.05-kor startoltak. Az amatőr 10 kilométeresek rajtja 14.00-kor volt, így az ő- és a félmaraton mezőnyének hátsó harmada egyidőben futhatott át a célkapu alatt.

A tavalyihoz hasonlóan idén is egy rendkívül színvonalas versenyt láthattak a nézők.

Az idei OB felnőtt bajnokai most is vitték a prímet, a hölgyek között ismét Kácser Zita ért be elsőként 35:30-as eredménnyel, míg a férfi bajnok a címvédő Gregor László lett, 30:24-es idővel.

A verseny edzői és rendezői oldalról is igen sikeres volt Szombathely számára, hiszen nemcsak pályát adó városként jelent meg, hanem a SZoESE számos atlétája is rajthoz állt, és nagyszerű eredményeket értek el.

A profik díjazása mellett a verseny egyik különlegessége, hogy az amatőr futók időhatárok szerint minősítő érmekben részesültek.

„Én ezt sokkal fontosabbnak tartom, mint a győzteseknek szánt díjakat, mert a többi 400 amatőr indulót is kell inspirálni, a saját céljaik elérésben. Ezeket a minősítő (arany, ezüst, bronz) érmeket útjelző karóknak szánom, hogy mindenki realitást kapjon a maga számára, hol tart a saját a felkészülésében, elvárásaihoz képest. Hiszen az arany minősítés elérése már heti 3-4 céltudatos edzést feltételez elnyerőjéről. Látszik is az érmek számán, hogy többen kaptak ezüstöt, mint aranyat. Ez (is) inspiráció lehet sokaknak – mondta el Kívés István versenyigazgató, nem mellékesen a SZoESE atlétáinak edzője.

A város jövőre ünnepli híres szülöttének, Szent Márton születésének 1700. évfordulóját, mely nagy szerepet játszik Szombathely életében. Ebből kifolyólag a verseny a Szent Márton futás címet is viselte, valamint az amatőr és a profi futamokban is volt egy-egy 1700 méteres kijelölt részhajrá, melynek így 4 Szent Márton futóbajnoka lett; a profiknál Kácser Zita és Farkas Dáriusz, az amatőrök között pedig Bíróné Dr. Molnár Valéria és Jacsev Sámuel.