SZÉKESFEHÉRVÁR: Egyetlen ponton dőlt el a bajnoki cím, BHSE-UTE a 2015-ös csapatbajnok

Zalán KádasiAz elmúlt hétvégén került megrendezésre az idei Atlétikai Csapatbajnokság Székesfehérvárott.

Az elődöntőkből bejutott 12 csapat mérte össze tudását összesen 42 atlétikai számban.

A végeredmény borzasztó szorosan alakult: csupán egyetlen ponttal maradt le a GEAC-BEAC-Ikarus együttese a BHSE-UTE-tól.  A 3. helyen már nagyobb különbséggel a DSC-DSI – NYSC csapata végzett.

Az atléták kedvező időjárási feltételek között versenyezhettek, így egy nagyon színvonalas és rendkívül izgalmas 2 napos megmérettetést láthattak az érdeklődők.

A magyar atlétika legismertebb sportolói is megmutatták jelenlegi formájukat. Így többek között a legjobb dobóatlétákat, mint a junior világcsúcs tartó Gyurátz Rékát, aki 69,55méteres eredményével nyerte meg a női kalapácsvetést, Orbán Éva pedig az ezüstöt zsebelte be. A férfi számot természetesen az olimpiai bajnok Pars Krisztián nyerte 76,93 méterrel. Márton Anita Európa bajnok súlylökőnő is hozta a várt aranyat.

Az esélyes futó atléták is bizonyítottak, az utóbbi időben a hosszútávfutás egyeduralkodója, Gregor László 1500 és 5000 méteren duplázott, Kazi Tamás a korábbi főszámát, a 800 méteres síkfutást nyerte, 1500 méteren azonban meg kellett elégednie az ezüsttel.

Kácser Zita hihetetlen teljesítményt nyújtott, az 1500, 5000 méteres síkfutás és 3000 méteres akadályfutás aranyai mellett a félmaratonon is verhetetlennek bizonyult.

A gátspecialista fedett pályás EB 4. helyezett Baji Balázs meglepetésre a 100 méter síkfutást nyerte, míg a 110 gátat végül kénytelen volt kihagyni – érzékennyé vált térde miatt.

A nemzetközi versenyek rendszeres magyar szereplői mellett rengeteg tehetséges fiatal sportoló is teljesítette az elvárásokat, folyamatosan változó ponttáblázattal tették emlékezetessé a bajnokságot.